Știri externe

CÂȘTIGĂÎTOAREA EURO 2020 ITALIA! Italia VS Anglia SCOR 1-1. Finala EURO 2020. Scor Penalty 3-2

Câtigătoarea EURO 2020 este ITALIA! Străzile Romei sunt inundate de bucuria suporterilor, care au visat acest moment și așteptat 53 de ani de la primul trofeu.

Jucătorii Angliei sfidează regulamentul UEFA, majoritatea au dat jos medaliile de la gât de tristețe.

Pro TV a anunțat că va transmite EURO 2024 și EURO 2028.

FINALUL EURO 2020 în imagini

Italia – Anglia SCOR 3-2. Scor Penalty 1-1. Toată Europa e cu ochii finala EURO 2020, suporterii celor două echipe vor fi cu siguranță cel mai emoționați. FRESH24 transmite live blog toate fazele meciului, foto și video. PRELUNGIRILE vor da câștigătoare EURO 2020.

Finala EURO 2020 LIVE BLOG SCOR 1-1. Scor Penalty 3-2

Italia marea favorită a trofeului EURO 2020

Italia la o victorie distanță pentru câștigarea EURO 2020. Primul trofeu câștigat acum 53 de ani. FOTO: Colaj Fresh24.ro

Live blogg EURO 2021 a început. Îți recomand să dai refresh la pagină sau click aici.

UPDATE minut 120 – Încă 3 minute de prelungiri. Tensiunea tot mai mare pe stadion.

UPDATE, 12 iulie 2021 – A doua repriză din prelungiri a început. Scorul final este incert. Nici Italia și nici Anglia nu s-au remarcat. Se poate ajunge la penalty.

Prima repriză a prelungirilor s-a încheiat tot cu scor Italia – Anglia 1-1.

Meciul a fost prelungit cu 30 de minute!

Min 90 – Meciul finala EURO 2020 Italia – Anglia,prelungit cu 6 minute.

Min 87– Incident de securitate pe teren, un spectator a păcălit paza și a pătruns pe teren.

Min 66 – Bonucci egalează scorul. EGAL! Scor Italia – Anglia 1-1.

Min 62 – Ocazie uriașă pentru Italia, dar poarta Angliei pare de neclintit.

Min 54 – Fault! Leonardo Bonucci cartonaș galben.

Min 50 – Lovitură liberă pentru Italia. Șansa de a înscrie a fost ratată, mingea a lovit bara.

PAUZĂ. Scor Italia – Anglia 0-1

MIN 45+ 4 – Meciul a fost prelungit cu 4 minute.

Min. 2: GOL ANGLIA! Luke Shaw deschide scorul pentru Anglia. Nici bine nu s-a dezmeticit partida că scorul a fost schimbat. Cotrar așteptărilor și sondajelor care mizau pe Italia să deschidă scorul.

UPDATE 21:58 – Cele două imnuri naționale au fost întonate. Urmează fluierul de start.

UPDATE 21:49 – Imagini de la ceremonia de deschidere. Fluierul de start este la ora 22:00.

UPDATE 21:45 – Ceremonia de închidere a început la ora 21:30, Londra este asaltată de suporteri din toate țările, dar mai ales Italieni și, evident.

11 orașe au găzduit meciurile EURO 2020. Campionatul a început pe 11 iunie 2021 și se termină azi, marea finală – 11 iulie 2021. Meciul care va decide prin scor campioana EURO 2020 se joacă în Londra pe celebrul stadion Wembley.